تبلیغات
پایانی برای زمان - اعتقاد، نماد، شعار4: مقاله پنجم
پایانی برای زمان

آن گاه كه زمین از حركت باز می ایستد.

اعتقاد، نماد، شعار4: مقاله پنجم

جمعه 19 فروردین 1390

نوع مطلب :اعتقاد، نماد، شعار، 

بسم الله الرحمن الرحیم

نمادهای مصر باستان در لژ­ها فراماسونری:

 

وجود نمادهای مصرباستان در لژهای فراماسونری گواه پیوند عمیق بین آن دو است. ماسون­ها در طی مراحل 33 گانه­ی خود در هر مرحله درباره­ی یک نماد آموزش می­بینند و در هر مرحله به درک عمیق­تری از نمادها می­رسند. در میان این نمادها بعضی نمادها زیاد به چشم می­خورد.

 

هرم و چشم:

 

این نشانه در پشت دلار آمریکا نیز دیده می­شود ،هرمی که بالای آن چشم است. این هرم 13 پله و در کل 72 خشت دارد. همان طور که می­دانید 13 عدد مقدس ماسون­هاست و 72 هم اشاره به خدای کابالیست دارد.

- در روی این هرم به لاتین عبارت 13 حرفی coeptis annuity  نقش بسته شده که همان in god we trust  است. الته عده­ای از زبان شناسان آن را   announcing  conception می­دانند که به معنی "آشکار شدن رشد مخفی"  است.

- در زیر این هرم عبارت NOVUS ORDO SECLORUM  نقش بسته است که همان new world order  است. یعنی نظم نوین جهانی. یعنی همان روی کار آمدن اومانیستی و نابودی مذهب.

البته عده­ای آن را نظم نوین سکولاریسم معنی نموده­اند.

- زمین جلوی هرم بیابان لم یزرع است و گیاهانی که در آن روییده­اند. ممکن است منظور از بیابان جنگ­ها پی در پی اروپا باشد که هدف ایجاد آن درست کردن کشور ماسونی است.

- این هرم همان هرم خئوپس می­باشد.

- چشم بالای هرم در واقع در مصر باستان همان نماد خدای مصری ra  می­باشد. در یونانی چشم لوسیفر یا همان چشم شیطان است. در حدیثی از امیرالمومنین حضرت علی (ع) آمده است که:(( عینه الیمنى ممسوحه والأخرى فی جبهته تضیء كانها كوكب الصبح (چشم راست ندارد و چشم چپش در وسط پیشانی اش قرار گرفته نور می دهد گویا ستاره صبح است)

با اندکی دقت در  چشم متوجه می­شوید که چشم در واقع چشم چپ است. در عقاید آن­ها این چشم بر همه­ی جهان نظارت دارد و هنگامی که نظم نوین جهانی به وقوع بپیوندد چشم و قسمت بالایی هرم که از هرم جداست به هرم وصل می­شود. یعنی تا روزی که دوباره یهودیان به معبد حضرت سلیمان(ع) باز نگردند این هرم نا تمام است.

- در قاعده­ی این هرم حروف MDCCLXXVI نقش بسته که از لحاظ عدد شناسی می­شود 1776 یعنی سال استقلال آمریکا. اما اگر این حروف را بر روی قاعده­ی هرم در نظر بگیرید می­شود 666 که عدد شیطان است.

- اگر هرم را درون یک ستاره­ی شش پر قرار دهید نتیجه­ی شگفت انگیزی حاصل می­شود. حروفی که در رئوس شکل حاصل ایجاد می­شوند عبارت mason  را می­سازند.

 

ستاره­ی شش پر:

 

یکی دیگر از علائم فراماسونری ستاره­ی شش پر است که از روی هم افتادن 2 مثلث متوازی­الاضلاع به وجود آمده است چیزی که روی پرچم اسرائیل هم قابل مشاهده است.

می­گویند که حضرت سلیمان(ع) برای نخستین بار از این نشانه به عنوان مهر استفاده کرده است. بنابراین می­توان گفت این نشانه یک نشانه­ی الهی استو اما فراماسون­ها برداشت دیگری از این نشانه را داشتند و آن را بیش­تر به نشانه­های مصری تشبیه کرده­اند. در مقاله­ای به نام علائم و نهادها در تشریفات ما به حقایق جالبی اشاره شده است:

مثلث متوازی­الضلاع نماد ارزش­های برابر است و ماسون­ها آن را به نام ستاره­ی داوود می­شناسند. که از جای گرفتن یک مثلث متوازی­الاضلاع بر روی یک مثلث دیگر شکل می­گیرد. امروزه آن را سمبل قوم یهود می­دانند که بر پرچم اسرائیل هم دیده می­شود. اما در حقیقت اصل آن مصری است. اولین بار شوالیه­های معبد آن را در تزیین دیوار کلیساها آن را به کار بردند.  چون آن­ها اولین کسانی بودند که در اوشلیم به حقایق مهمی درباره­ی مسیحیت دست یافتند. بعد  از میان رفتن این نشانه در کنیسه­ها به کار رفت. اما ما در فراماسونری بی شک با همان مفهوم کهن مصری از آن بهره می­گیریم و در این صورت دو نیروی مهم را با هم ترکیب می­کنیم. با پاک کردن قسمت بالا و پایین دو مثلث به علامت نادری می­رسیم که آن را خوب می­شناسید.

درباره­ی ارزش­های برابر  قبلا توضیح داده شده است. شعار آن­ها (( آزادی، برابری، برادری)) است. در قرآن آمده است که عده­ای به حضرت سلیمان (ع) تهمت زده  بودند.

پیروی کردند سخنانی را که (دیوان) و شیاطین در ملک سلیمان(به افسون و جادوگری) می­خواندند، و هرگز سلیمان(با به کار بردن سحر به خدا) کافر نگشت. ولکن شیاطین کافر شدند که سحر به مردم می­آموختند. و آن­­چه را که بر دو فرشته­ی هاروت و ماروت در بابل نازل شده بود پیروی کردند، در صورتی که آن دو ملک،  به هیچ کس چیزی نمی­آموختند مگر آن که به او می­گفتند که کار ما آزمایش و امتحان است، مبادا کافر شوید! اما مردم از آن دو ملک چیزی را می­آموختند که مابین زن و شوهری جدایی افکند. البته به کسی زیان نمی­رساندند. مگر آن که خدا بخواهد، ولی چیزی که می­آموختند به خلق زیان می­رسانید و سود نمی­بخشید. و به یقین می­دانستند که هر که چنین کند در عالم آخرت، هرگز بهره­ای نخواهد یافت و آنان به بهای بدی خود را فروختند، اگر می­دانستند.(سوره­ی بقره، آیه­ی 102)

فراماسون­ها به غلط فکر می­کنند که آن حضرت به سحر و جادو آلوده شد. دقیقا همان چیزی که در قرآن آمده است. آنان جاهل بودند. آنان آن حضرت را نماد کفر مصر می­دانستند. ماسون­ها معبد سلیمان را معبد مشرکان می­دانند.

 

دو ستون:

 

از اجزای جدا نشدنی­ای که در لژ­ها همیشه مورد استفاده قرار می­گیرد نماد دو ستون است. دو ستون در جایگاه ورود لژها است که واژ­های یاکین و بوعز بر روی آنان حکاکی شده است. آنان این دو ستون را از دو ستون ورودی معبد سلیمان(ع) اقتباس کرده­اند. در واقع این ستون نشانگر عقاید منحرف آن­ها نسبت به آن حضرت است. در مقاله­ی علائم و نمادها در تشریفات ما آمده است:

در مصر باستان هوروس و ست معماران دو قلو و پشتیبان عالم روحانی بودند. دو ستونی که در لژ­ها ما بنا شده، منشاشان مصر باستان است. یکی از ستون­ها در جنوب مصر در شهر صور واقع بود. و دیگری در شمال، در شهر هلیاپلیس در مدخل امنتا که نختص خدای بزرگ مصر بود. مانند معبد سلیمان دو ستون قرار داشت. در کهن ترین اساطیر مربوط به خوشید. از این دو ستون به عنوان نماد بینش و قدرت یاد شده که در برابر دروازه­ی جاودانگی بنا شده­اند.

 

واژگان مصری لژ­ها

 

از نکات قابل توجه در نوشته­ها آنان این است که واژگانی که ماسون­ها برای تبدیل شدن به یک ماسون ارشد باید یه کار ببرند از این قرار است:

معت نب من آ معت ب آ

مفهوم:

بزرگ است استاد فراماسونری، بزرگ است روح فراماسونری.

 

اپرای فلوت سحرآمیز:

 

از جالب­ترین آثار فراماسونری آهنگ فلوت سحرآمیز اثر موزارت است. در جای جای این آهنگ پیام­های فراماسونری وجود دارد. می­توان گفت موتزارت یک فراماسون بود و هنگامی که ماسون­ها دم از عقاید روشنفکرانه می­زدند عضو این سازمان شد. در ضمن او پدرش را هم تبدیل به یک فراماسون کرد.

 

ابلیسک:

ابلیسک­­ها در واقع ستون­های چهار پهلو با نوک هرکی هستند. این نوع معماری در مصر باستان استفاده می­شد و سال­ها زیر خاک مدفون بودند. تا این که سرانجام کشف شدند و به شهرهای مختلف جهت نمایش فرستاده شدند. بزرگ­ترین آن­ها به آمریکا فرستاده شد و مسئولیت حمل آن را ماسون­ها بر عهده داشتند. آن­ه اعتقاد داشتند که نوشته­های روی این ستون­ها دارای نمادهای فراماسونری است.

 

زن بیوه:

 

از مهم ترین سنبل­های اندیشه­ی فراماسونری مفهوم زن بیوه است. آن­ها خود را فرزندان زن بیوه می­دانند. زن بیوه در واقع داستان ازیریس و ایزس است. ازیرس خدای حاصل خیزی و ایزس همسر اوست.

ازیرس قربانی هوس شد و ایزس بیوه شد.

 

پرگار و گونیا:

 

پرگار و گونیا یکی از مشهورترین علائم فراناسونری است. پرگار روی گونیا است. آلبرت پایک می­نویسد:

گونیا نماد زمین است. این شکل دوگانه(زن و مرد) نماد طبیعت دوگانه­ای است که از دوران باستان به خداوند اطلاق می­شد و مفهوم مولد و تولد کننده یا همان برهما و مایا نزد آریایی­ها و ازیرس و ایزس نزد مصریان را دارد. مانند خورشید که مذکر است و ماه مونث.

درواقع این نماد، نماد الحاد تمدن­های باستان مثل آریایی­ها بوده است

انشاءالله ادامه دارد.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

نظرسنجی

  مطالب سایت را چه طور ارزیابی می کنید؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

ابزار وبلاگنویسان
افراد آنلاین:
تعداد بازدیدها:
set as your home page