تبلیغات
پایانی برای زمان - سفیانی 2
پایانی برای زمان

آن گاه كه زمین از حركت باز می ایستد.

سفیانی 2

جمعه 16 اردیبهشت 1390

نوع مطلب :نشانه های ظهور، 

خروج سفیانی:

 

آن طور که در روایات مشخص شده است خروج سفیانی یکی از نشامه­های اصلی ظهور است. هم چنین وی بیش­ترین سهم از قتل و دشمنی با قائم را داراست. هم چنین آمده است که وی دشمنی و میل بسیاری برای نابودی شیعیان دارد.

سفیانی با تظاهر به دینداری و نیرنگ مسلمانان بسیاری را فریب می­دهد.

السفیانی من ولد أبی سفیان , أشد خلق الله شرا , وأکثرهم ظلما , شرس , قاسی القلب , أخبث الناس , أشقر أزرق أحمر, یقول ثأری ثم النار أو النار ولا العار , وقد بلغ من خبثه أنه یدفن أم ولد له حیة مخافة أن تدل علیه , یجمع له ویجیش له الجیوش من کافة الأقطار الإسلامیة فیهزمهم جمیعا .[5]

امام صادق به مفضل فرمود:

... پس چون نزدیک به غروب آفتاب شود شیطان ندا کند که پروردگار شما در وادی یابس ظاهر شده است و او عثمان بن عنبسه است از فرزندان یزید بن معاویه با او بیعت کنید تا هدایت یابید و مخالفت او ننمائید که گمراه می شوید....[6]

امیر مؤمنان ـ علیه السلام ـ فرموده اند:

بعد از برگشت مغرورانه و مستانه ى سفیانى به شام، او در نقطه اى براى نوشیدن شراب و ارتکاب گناه و معصیت مى نشیند و یاران و پیروان خویش را نیز به انجام گناه و جنایت فرمان مى دهد. از مجلس گناه بر مى خیزد و در حالیکه در دست سلاحى دارد دستور زنا مى دهد و به یارانش مى گوید با زنان مرتکب فحشا گردند، آنگاه شکم زنان را پاره کنند و کودکان را از رحمها بیرون مى کشند و آنها مرتکب چنین شقاوتها مى گردند و هیچ کس توان باز داشتن آنان را از این پلیدیها در خود نمى بیند. اینجاست که فرشتگان، پریشان حال مى شوند و خدا فرمان ظهور قائم آل محمّد را که از نسل من مى باشد، صادر مى کند بى درنگ خبر ظهور او در سراسر گیتى پخش مى گردد و جبرئیل در آن هنگام بر فراز صخره اى در بیت المقدس فرود مى آید و خطاب به جهانیان مى گوید:

جاء الحقّ وزهق الباطل انّ الباطل کان زهوقا.

حق فرا رسید و باطل از میان رخت بربست. همانا باطل همیشه نابود است.

شیخ طوسی در غیبت به سند خود از ابی بصیر روایت کرده که گفت از حضرت صادق شنیدم  که می فرمود:

هر که برای من به مردن عبدالله یعنی سفیانی ضامن شود هر آینه من برای او به قیام قائم ضامن می شوم و بعد از آن فرمود وقتی که عبدالله مرد خلایق دیگر بر سر کسی جمع نمی شوند و این امر انشاء الله منتهی نمی شود مگر به صاحب شما یعنی حضرت قائم و بعد از این سفیانی سلطنت سالها از میان برداشته می شود و سلطنت ماه و روز به میان می آید.

 

 
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

نظرسنجی

  مطالب سایت را چه طور ارزیابی می کنید؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

ابزار وبلاگنویسان
افراد آنلاین:
تعداد بازدیدها:
set as your home page